• BIST 108.277
  • Altın 151,616
  • Dolar 3,6780
  • Euro 4,3348
  • Ağrı 17 °C

Ağrı'da Çiftçiler Bilgilendirildi

Ağrı'da Çiftçiler Bilgilendirildi
Ağrı'da Köylerde bulunan camiler, okullar, kahvehaneler ve çiftçi hanelerinde teknik personelimiz tarafından, çiftçilerin doğru bildikleri yanlışları düzelterek daha kaliteli ürün almalarının hedeflendiği eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor

Ağrı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

İl Müdürlüğümüz teknik personeli İl ve İlçelere bağlı köylerde çiftçi eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Köylerde bulunan camiler, okullar, kahvehaneler ve çiftçi hanelerinde teknik personelimiz tarafından, çiftçilerin doğru bildikleri yanlışları düzelterek daha kaliteli ürün almalarının hedeflendiği eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

İl Müdürlüğümüze bağlı Şube Müdürlükleri tarafından, çiftçilerimize; hayvan hastalıkları ve hayvan hastalıklarına karşı alınacak tedbirler, üretim ve hayvansal üretim konularında verilecek olan desteklemeler ile Organik tarım, toprak işlem, toprak analizi ve desteklemeler ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Çiftçilere toplulaştırma, sulama projeleri, tarımsal kaynaklı Nitrat kirliliğine karşı suların korunması, bireysel sulama sistemleri ve Genç Çiftçi Projeleri hakkında bilgilendirme yapılarak, aşılama, küpeleme ve bu aşamalarda karşılaşılabilecek sorunlar anlatıldı.

Devam eden eğitim programları ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN; "Biz öğrenmeye yeniliğe ve kendimizi geliştirmeye açık olmalıyız. Böylece yeni ve modern tarım sistemlerini tanıyarak yapmış olduğumuz üretimden daha kaliteli verim almış oluruz. Tüm Çiftçilerimizin daha kaliteli ürün almalarını sağlamak için eğitim seferberliğimiz devam edecektir " dedi.

agrida-ciftciler-bilgilendirildi.jpegagrida-ciftciler-bilgilendirildi-001.jpegagrida-ciftciler-bilgilendirildi-002.jpegagrida-ciftciler-bilgilendirildi-003.jpegagrida-ciftciler-bilgilendirildi-004.jpegagrida-ciftciler-bilgilendirildi-005.jpeg

  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu içeriğe henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Eklenenler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com