• BIST 108.277
  • Altın 151,616
  • Dolar 3,6780
  • Euro 4,3348
  • Ağrı 17 °C

Bakan Soylu Patnos'ta Konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Patnos'ta vatandaşlara seslendi, konuşmasında önemli mesajlar veren Soylu: Ben bir babayım, burada İçişleri Bakanı olarak, bu ülkenin bir evladı olarak söylüyorum. Eğer bundan sonra bir kızımızı terörist yapmak için dağa..

Bakan Süleyman Soylu Patnos'ta Konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ağrı’nın Patnos ilçesinde vatandaşlara konuştu. Konuşmasında Ben bir babayım, burada İçişleri Bakanı olarak, bu ülkenin bir evladı olarak söylüyorum. Eğer bundan sonra bir kızımızı terörist yapmak için dağa götürürlerse, İçişleri Bakanlığı bana haram olsun, haram olsun.

"Resimler İçin Tıklayın"

 

BU ÜLKEYİ GÜÇSÜZLEŞTİRME, ZAYIFLAŞTIRMAYA ÇALIŞTILAR

Tarihi bir karar vereceğiz. Bu ülkeyi onlarca yıl önce, yüz yıl önce savaşlarla diz çöktüremediler. Bu milleti esarette tutamadılar. Özgürlüğümüzü, hürriyetimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ortadan kaldıramadılar. Baktılar ki bunu yapamıyoruz, başka yolları denediler. Türkiyeyi güçsüz, zayıf, çelimsiz bir hale getirip öyle yönetelim istediler. Bu ülkeyi ekonomik krizle, darbelerle, anarşizmle kardeşi kardeşe düşürerek güçsüzleştirmeye, zayıflaştırmaya çalıştılar. Bizi birbirimize düşürüp zenginliklerimizle farklılıklarımızı birbirimizin ayrılıkları olarak göstermeye çalıştılar.

 

 ARTIK BATI MEDENİYETİNİN PARMAKLA OTURTMAYA ÇALIŞTIĞI TÜRKİYE DEĞİLİZ

Bazı güçlerin ülke insanına ayağa kalkma fırsatı vermediğini ifade eden Soylu, 14 yıldır Türkiye'nin kişi başı milli gelir 11 bin dolar seviyesinde olduğuna dikkati çekti.

10 yıllardan beri enselerimizde boza pişiriyorlar, 10 yıllardan beri her ayağa kalktığımızda bize diz çökertmeye çalışıyorlar. Biz eski Türkiye değiliz artık. 2 bin dolarlık Türkiye değiliz. Biz, bize o uzaktan parmağını gösteren o batı medeniyetinin parmakla bizi oturtmaya çalıştığı bir Türkiye değiliz artık.

 

 KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRDİ

Darbeye karşı çıkılır mı, çıkılır bu ülkede. Evet tanklara karşı çıkılır mı, çıkıldı bu ülkede. Ama Kılıçdaroğlu gibi değil ha. Hani 'Dışarıdan davulun sesi hoş gelir' derler ya. Kılıçdaroğlu, 'Ben darbe olursa tankın üzerine çıkarım' diyor. Sonra havalimanında uçaklar iniyor, 15 Dakika kayboluyor, telefonlarla konuşuyor, ondan sonra kaçıp gidiyor. Bakın sonra da Recep Tayip Erdoğanla aşık atmaya çalışıyor. Ey Kılıçdaroğlu, hani tankın önüne çıkacaktın, hani darbeye karşı milli iradeyle beraber olacaktın. Tankın karşısına çıkmak cesaret ister, tankın üstüne çıkmak adamlık ister, tankın önüne o Gün çıkmak için millete sevgi ister, tankın önüne çıkmak için Allah'a teslimiyet ister Patnos.

 

PKK  KÜRT VE TÜRK'LERE KAYBETTİRİYOR

PKK, 10 yıllardır, bu coğrafyaya ve insanlarımıza kaybettiriyor. 10 yıllardır Kürt kardeşimize, Türk kardeşimize kaybettiriyor. Bizi zenginlerimizden alıkoyuyor. Bizi üretimden kardeşlikten alıkoyuyor. Bizi gelecekten alıkoyuyor. Tehdit ediyor, şantaj yapıyor. 13 yaşındaki kızlarımızı dağa götürüyor, kandile götürüyor. Tehdit, şantaj yapıyor, huzurumuzu ortadan kaldırıyor. Tekraren söylüyorum, bizim medeniyetimizi batı, başkalaştırmak istiyor. Kah ekonomik kriz, kah darbeleri, kah terörizmi, kah anarşizmi kullanıyor. Çünkü biliyor ki, bu coğrafyanın en büyük birlikteliği, en büyük gücü anlayışı beraberliği ve birlikteliğidir. Onu bozarsam onu güçsüz kılarım istiyor.

 

BANA HARAM OLSUN

O kızları dağa, Kandil'e götürüyorlar. 13 yaşındaki kızlara fiziklerine göre pantolon bazılarına etek giydiriyorlar. O 65 yaşındaki 70 yaşındaki oradaki itler, o iğrenç adamlar, onları taciz ediyorlar. Ne için biliyor musunuz, bir daha analarının babalarının yüzünü göremesinler. Bir daha buradan dönemesinler diye. Ben bir babayım, burada İçişleri Bakanı olarak, bu ülkenin bir evladı olarak söylüyorum. Eğer bundan sonra bir kızımızı terörist yapmak için dağa götürürlerse, İçişleri Bakanlığı bana haram olsun, haram olsun. Hiç merak etmeyin, bunu açık ve net söylüyorum. Bu memleketin, kardeşliğine, zenginliğine, birliğine göz diken PKK'yı gömmezsek, namerdiz. Biz kimin tahtında oturduğumuzu biliyoruz. Biz Selahattin Eyyübi'nin, İdris-i Bitlisi'nin, Ahmed-i Hani'nin, Ertuğrul Gazi'nin, Mevlana'nın tahtında oturduğumuzu biliyoruz. Biz güçlü, büyük, zengin bir ülke olacağız. Biz bütün dünyaya bu gün içinde bulunduğu anlam ve mana boşluğunu medeniyetimizi anlatarak, merhamet ve şefkat medeniyetini iyilik medeniyetini anlatarak onları bu mana boşluğundan çıkarmaya çalışacağız.

 

TERÖRİSTLERLE AMANSIZ MÜCADELE  DEVAM EDİYOR

Bugün dağlarda biz varız. Bugün Gabar'da, Hakkari'de, Tendürek'te, Tunceli Aliboğazı'nda, Bitlis Sehi Ormanları'nda, Şırnak'ta biz varız. Bilesiniz ki güçlü bir Türkiye var. Biz bir şey istiyoruz. Bizim çocuklarımız, kızlarımız, evlatlarımız doktor, öğretmen, eczacı, annelerine hayırlı evlatlar olsunlar. Terörle mücadelede kararlıyız ve bu kararımızdan asla dönmeyeceğiz. Bu kararlığımız karşısında kim olursa olsun, bir dünya olursa olsun. Bilmenizi istiyoruz ki bu topraklar huzurun ve kardeşliğin toprakları olacaktır.

 

980 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GELDİ

Bu ülkenin her bir santimetrekaresinde bütün dünyayı imrendirecek kadar huzur olacak. Bizim evlatlarımız, insanlarımız ve çocuklarımız yarına umutla bakacaklar. Biraz terörü aşağıya indirdik. Son 6 ayda 980 adet sığınağı tarumar ettik. Kışın hiç durmadık ve hala durmuyoruz. 980 terörist etkisiz hale geldi. Kararlılığımız devam edecek.

Kabiliyetlerimiz yüksektir, Türkiye eski Türkiye değildir. Terörle mücadelenin yanında hizmetleri de yapıyoruz. Doğu ve Güneydoğu'daki 23 ile 82 katrilyon lira yatırım geliyor. Bugün Cumhurbaşkanımız burada yatırım yaparken, iş makinelerini, havalimanlarını yakanlar, bu bölgeye yatırım gelmemesi için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Şimdi terör azaldı. Merak etmeyin yakında terörün tamamını tasfiye edeceğiz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 361 bin kardeşimiz, sadece bu yatırımlarla işe girecek. Bu muhteşem bir tablodur.

 

KANDİL'DEN SIVIŞIN, YAKINDA TEPENİZE İNECEĞİZ

Yeni stratejimiz terörü Türkiye'de karşılamak değil, terör neredeyse gidip yılanın başını ezer gibi orada başını ezebilmektir. Buradan Kandil'dekilere söylüyorum. Onların kıblesi yok. Bilesiniz onların vicdanı, insanlığı yok. Onların hiçbir değeri buradaki kardeşlerimizin değerleriyle örtüşmüyor. Şimdi buradan Kandil'dekilere söylüyorum. Eğer canınızı seviyorsanız oradan sıvışın. Bilesiniz ki yakında tepenize ineceğiz. Türkiye ciddi bir operasyon yürütüyor ve o operasyonu inşallah başarıyla tamamlayacaktır. İster PKK, DEAŞ, FETÖ, Almanya, Hollanda gelsin bize Patnos yeter, Türkiye yeter.

 

MASADA DA SAHADA DA KAZANAN BİR TÜRKİYE OLACAK

Biz eski Türkiye değiliz. Biz 2 bin dolarlık değil, 11 bin dolarlık bir ülkeyiz. 25 bin doları, daha zengin olmayı hedefliyoruz. Biz sabah akşam hükümet tartışmalarıyla zaman geçiremeyiz. Seçime kadar herkes söyleyeceğini söyler, sandık açılır, sabah hükümet işbaşı yapar. Yeni sistem bunu getirecek. Yeni sistem adaletli bir yargı getirecek. Bu ne demek? Bugün neymiş, yargı şöyle böyle. Hangi yargıdan bahsediyorsunuz, Adnan Menderes'i Asma kararını veren hakim ve savcılardan mı bahsediyorsunuz. Bu ülkede artık onların yargıları olmayacak. Çatlasınlar, patlasınlar, pazardan sonra milletin yargısı olacak. Güçlünün değil, haklının, adaletin karşılığını bulduğu bir yargı olacak. Hiç merak etmeyin bu sistemle beraber biz hedeflerimize ulaşacağız. Bu sistemle beraber değişimi yakalayacağız, demokrasiyi yücelteceğiz. 2023, 2053 ve 2071'e ulaşacağız.

 

MİLLET’LE TEK TEK SELAMLAŞTI

Soylu, konuşmasının ardından mitingin ön sıralarındaki vatandaşların yanına giderek, tek tek selamlaştı. Sağanak yağış altında gerçekleşen mitinge vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla yoğun ilgi gösterdi.

  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu içeriğe henüz yorum eklenmemiştir.
İlgili İçerikler
Diğer Eklenenler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com