• BIST 105.964
  • Altın 162,960
  • Dolar 3,9325
  • Euro 4,6364
  • Ağrı -3 °C

Bankalar Hakem Heyeti Nedir

Bankalar Hakem Heyeti Nedir
Bu sayfamızda sizlere Bankalar Hakem Heyeti Nedir'i anlatacağız. TBB üyesi bankalar ile bireysel müşteriler arasındaki uyuşmazlıklar, tarafsız bir şekilde çözülüp uzlaşı sağlamak için oluşturulmuştur.

Kamu düzenini ekonomik boyutta da sağlamak adına pek çok uygulama vardır. Bunlardan biri olan Bankalar Birliği Hakem Heyeti nedir? Görevleri nelerdir?

Bankalar Birliği Hakem Heyeti Nedir?

Bankalar Birliği Hakem Heyeti, bireysel müşteriler ile bankalar arasındaki sorunları ve uyuşmazlıkları çözmek amacıyla Türkiye Bankalar Birliği bünyesinde kurulan bir heyettir. TBB üyesi bankalar ile bireysel müşteriler arasındaki uyuşmazlıklar, tarafsız bir şekilde çözülüp uzlaşı sağlamak için oluşturulmuştur.

Bankalar Birliği Hakem Heyeti Hangi İşlemleri Kapsar ?

Hakem heyetinin çalışmaları, bireysel bankacılık işlemlerine dairdir. Sadece gerçek kişi başvuruları kabul edilir ve gerçek kişilerin bireysel olmayan başvuruları (ticari vs) değerlendirilmeye alınmaz.

Hakem Heyetine Başvuru Süreçleri

Hakem heyetine başvuru sürecinden önce, ilgili bankaya sorunla ilgili yazılı müracaat edilmesi gerekmektedir. Bankaların bu müracaata cevap süresi kredi kartları söz konusu ise 20 gün, aksi takdirde 30 gündür. Bu süreç içinde olumlu sonuç alınamaz ise kişiler 60 gün içerisinde Bankalar Hakem Heyetine internet sitesi üzerinden direkt olarak ya da internet sitesinden indirilen başvuru formunu postalayarak başvuru yapabilirler.

  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu içeriğe henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Eklenenler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com