• BIST 105.964
  • Altın 162,960
  • Dolar 3,9325
  • Euro 4,6364
  • Ağrı -3 °C

Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar

Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar
Hepimizin başına bela olan ve lekeler arasında biri olan Çikolata Lekesi'nin çıkarmasının pratik bir şekilde çıkarmasını anlatacağız. Çikolatanın kuruma işleminden sonra lekeyi olduğunca kazıtma işlemi yapın.

Neredeyse çikolata sevmeyen çocuk yoktur. Birçok çocuğun sevdiği çikolatalar büyükler tarafından da sevilmektedir. Devamlı evimizde bulunabilecek bir abur cuburdur. Çok fazla tüketilmesi zararlı olsa da dengeli bir şekilde tüketilebilir. Maalesef çikolatanın güzel tadı olduğu gibi lekesi de vardır. Hatta annelerin korkulu rüyasıdır. Aynı zamanda beyaz eşyalar için de korkulu bir rüyadır.

Çikolata lekesini çıkarmak gerçekten kolay değildir. Maalesef çikolatanın yapıldığı malzemeler nedeni ile çikolata kalıcı bir lekeye sebep olur.

Çıkarılması zor olan her lekede olduğu gibi çikolata lekesini çıkarmak için güvenilir kaynaklar araştırılmalıdır. Çünkü yanlış bir yöntem sebebi ile eşyanız zarar görebilir. Çikolata lekesini çıkarmadan önce eşyanızın talimatlarına göz gezdirmelisiniz.

Çikolatayı çıkarmadan önce kurumasını beklemelisiniz. Çikolatanın kurma işleminden sonra lekeyi olduğunca kazıtma işlemi yapın. Giysiye zarar vermeden kazımaya dikkat edin. Daha sonra musluktan lekenin tersine su akıtabilirsiniz. Böylece eşyanın üzerinde kalanlar çıkar. Daha sonra çikolata lekesinin olduğu yere deterjan dökün. 10 dakika beklettikten hemen sonra lekeyi silin ve tekrar su ile temizleyin.

  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu içeriğe henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Eklenenler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com