Lütfen bekleyin..


Savcı SAYAN Kimdir
Savcı SAYAN Kimdir

1971 yılında 24 çocuklu bir ailenin 12. çocuğu olarak Ağrı Tutak’da doğdu. İlk öğrenimini Tutak’da, Orta öğrenimini Muş Malazgirt’de, Lise öğrenimini Tutak Lisesinde okul birincisi olarak tamamlamıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayıp, çeşitli okullarda öğretmenlik yapmıştır. İlçe Gençlik Kolu, İl Gençlik Kolu ve Genel Merkez Gençlik Kolları (1996-2000) MYK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 12 Eylül’de kapanan CHP Gençlik Kollarının 1996’da tekrar açılmasını sağlayan ekipde yer almıştır.

İlçe Başkanlığı ve Ağrı il Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bazı gazete ve dergilerde yazıları ve makaleleri yayınlanmıştır.Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.

Savcı SAYAN Kimdir
hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı
aşağıdaki Yorum bölümünden yazabilirsiniz.
19 Ocak 2014, 15:54 - Okunma: 581 kez.
UYARI: Kullanıcılar yazdıkları yorumlardan sorumludur. Gizlilik Politikası'nı okuyunuz.
Bu konuya toplam 3 adet yorum yapılmıştır.

mehmet
84 gün önce
savcı sayandan bize ne? Tarihe, bilime,halkına,ekonomiye ne katkısı olmuş. vazgeçilmez siyasi figür gibi bize tanıtıyorsunuz.

Ahmet
82 gün önce
Pavorotti'ye benzerliğiyle dikkat çekmiş olup 'kasetlerin Baykal'ın veda toplantısında hüngür hüngür ağlamasıyla tv'lerde unutulmaz görüntüler vermiştir. Bir de "keşke Chp'ye hiç bulaşmasaydım, şimdi en azından Tutak'ın Akp'li belediye başkanı idim" şeklinde düşündüğü rivayet edilir. Hakkını yemeyelim, konuşma kabiliyeti ve medeni cesaretinin yanısıra halka en yakın Chp kimlikli bir hemşehrimizdir. Siyasi yürüyüşünde kendisine başarılar dileriz.

aliye
83 gün önce
ağrı lı olmasından utanç duyduğum şahsiyet.


bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=