• BIST 108.489
  • Altın 151,139
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Ağrı 3 °C

Katar Kuşatmasının Arka Planı!

Ferhat ÖZTÜRK

Malumunuz Trump suudi Arabistan ziyareti sonrası Katar ablukaya alındı. Bunu yapan her ne kadar ABD görünse de işin arkasında Siyonist aklı var. Trump koltuğu sağlama almak için bu hamleyi devreye koydu. Peki, İsrail ve Siyonistlerin katarla ne işi olabilir. Gayet açık değil mi?. Katar ve Türkiye Filistin direniş örgütlerini ve mısırdaki ihvan el Müslim’inin örgütlerine gerek açıktan gerek gizliden yardım yapması. İsrail bundan rahatsız. Batı ve Arap âlemindeki gücünü kullanarak. Katarı kuşattılar. Türkiye’ye gücü yetmediği için şimdilik katarla sınırlı tuttular. Eğer Türkiye’ye bir hamle olursa çok iyi biliyorlar ki Ruslara altın tepside batıyı sunacaklar. Sadece Ruslar değil Çin ve İran da bunu fırsata dönüştürerek Türkiye’yi müttefik ilan ederler. Buda batının sonu olur.

Hep demişimdir. İçimizdeki hainler olmasa bize asla dışardan herhangi bir saldırıyı göze almaz batı. Çünkü askeri olarak saldırsalar Türkiye’yi yıkarlar ama kendileri de yıkılır. Ekonomik ambargolar uygulasalar. Türkiye dünyada kendi kendine yetebilecek nadir ülkelerden biridir. Bunu bizden iyi bildikleri için şuan bize dost gözüküyorlar ve Türkiye’yi kaybetme riskini alamıyorlar. İyide sizce tuhaflık yok mu? Müslüman eliyle Müslümanları ablukaya alma. Farklı bir ülke olsa diyebiliriz ki bazı görüşlerden dolayı ters düştü de bu hadise meydana geldi. Katar katarı ablukaya alan ülkelerle aynı dili dini rengi mezhebi kültürü paylaşıyor. Sadece arada göstermelik sınırlar var. Hemen akla şu soru geliyor bu mübarek ayda neden Suudi Arabistan diğer Müslüman ülkelerle beraber kendi kardeşlerine saldırdılar. Kabulümüzdür diyebilirsiniz ki Suudiler, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Mısır, Bahreyn, Yemen, Libya ve Maldivler. Batıya ve Yahudilere uşak ve eli mahkûm onlardan gelen emirleri harfiyen uygularlar.

İslam tarihindeki ilk ekonomik ambargo Peygamber efendimiz aleyhisselatu vesselam ve aşiretine uygulanmıştır. Kureyşli müşrikler meclislerinde dediler ki biz bundan sonra Haşimlere ne kız veririz ne ticaret yaparız nede sözlerini geçerli sayararız. Bu durum kureyşliler ve diğer Arap kabileleri arasında gittikçe İslam’ın yaygınlaşmasına sebep oldu. Ne kadar bu güne benziyor Katara yapılan diplomatik ve ekonomik ambargo İslam âleminde giderek birleşmeye sebep olacak. Üstelik bu kadarla da sınırlı kalmayacak.  Katar dış işleri bakanı Muhammed bin Abdurrahman el tani basın açıklamasında dedi ki Türk askeri Katara güveliği sağlamak için geliyor. Ve sonsuz kadar beraber yaşayabiliriz. Batı ve Yahudilerin bu hamlesi oldukça bizim işimize gelecek. Türkiye böylece Osmanlıdan sonra ilk defa Arap coğrafyasında ordu bulundurabilecek. İlerde her sıkışan Arap ülkesinin bu şekilde davranacağından şüpheniz olmasın. Emin olun onların İslam’ın birliğine karşı yaptıkları hamleler tam tersi bir netice doğuracak.

Bir ayet okadar ilgimi çekti ki sanki bu Katar hadisesine ışık tutar gibi tövbe suresi 19. Ayette Mealen ALLAH azümüşşan şöyle buyurmakta. Hacılara su vermeyi ve Mescid-i Harâm’ı i'mâr etme (hizmetiyle meşgûl olan kimse)yi, Allah’a ve âhiret gününe îmân eden ve Allah yolunda cihâd eden bir kimse gibi mi tuttunuz? (Hâlbuki onlar) Allah katında bir olmazlar. Allah ise, zâlimler topluluğunu hidâyete erdirmez.) işte o hacılara su veren zalim topluluk suudi devleti ve diğer devletlerdir. Allah yolunda cihad edense Turkiye ve Katardır.

Bu yazı toplam 357 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Son Yazılar
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com