• BIST 108.585
  • Altın 151,301
  • Dolar 3,6697
  • Euro 4,3286
  • Ağrı 17 °C

Mahmut Çelikcan: Kentsel dönüşüm hızlanacak

Mahmut Çelikcan: Kentsel dönüşüm hızlanacak
Adana Haberleri - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir ilçesinde kentsel dönüşümün hız kazanacağını ve diğer ilçelerden yerlerden daha fazla ihtiyacı olduğunu söyledi.

Başkan Çelikcan, belediye meclis üyelerine Yavuzlar Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yüreğir’in kentsel dönüşüme diğer ilçelerden yerlerden daha fazla ihtiyacı olduğunu söyleyen Çelikcan, "Yüreğir’deki yapıların büyük çoğunluğu gecekondulardan oluşmaktadır. Kentsel dönüşüm dünyanın en zor işlerinden biri. Çok şükür Kışla Mahallemizde Adana’da ilk yerinde kentsel dönüşümü tamamladık. Vatandaşlarımız yeni konutlarına kavuştular. Yüreğir’in değişik bölgelerinde de çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

Yavuzlar Mahallesi’nde 55 dönüm alan üzerinde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Çelikcan, şöye devam etti:

"Yüreğir’de kentsel dönüşümü daha hızlı yapmak için arayışlarımız sürüyor. TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Yüreğir Belediyesi olarak kentsel dönüşüm alanı ilan ettiğimiz yerlerde çalışmaları yürütüyoruz. Yavuzlar Mahallesi’ni belediyemiz eliyle yürütüyoruz. Burada vatandaş görüşmeleri sürüyor. Mevcutta 401 bağımsız bölüm ve 93 iş yeri varken, yeni yapacağımız projede 860 konut 101 iş yeri cami, kapalı pazar yeri, kreş, spor alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları ve süs havuzları da olacak. Yapacağımız kapalı semt pazarı alanı 4 bin metrekare olurken cami alanı ise 2 bin 470 metrekare olacak."

Yavuzlar Mahallesi’ndeki bu projenin hayata geçmesiyle Yüreğir’in modern ve yaşanılabilir konut alanlarına kavuşacağını ifade eden Başkan Çelikcan, "Vatandaşlarımız çıkmaz sokaklardan ve yeşil alanı olmayan yerlerden kurtulup sosyal donatıları olan yerlerde yaşamlarını sürdürecekler" dedi.

  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu içeriğe henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Eklenenler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com