• BIST 108.277
  • Altın 151,616
  • Dolar 3,6780
  • Euro 4,3348
  • Ağrı 17 °C

Sizlere Hakkımı Helal Etmiyorum!

Nesim TEMEL

Hiç düşündünüz mü, 3 senedir Patnos’tan neden bu kadar göç ediliyor? Patnos, son üç senede çok hızlı bir göç ile karşı karşıya kaldı. Yaptığım araştırmalara ve aldığım bilgilere göre; halk artık Patnos’ta yaşamak istemiyor. Çünkü Patnos’ta Sağlık, Elektrik, Eğitim, Belediyecilik ve Yaşam sıkıntısı vardır.

Örnek verecek olursam: 30 senedir kaldığım mahellenin hala kanalizasyonu yoktur ve geçen sene Patnos Belediyesi tarafından mahallemizin altyapı çalışması yapıldı, sadece benim ve kardeşlerimin evleri dahil olmak üzere 15/20 evin altyapısını bilerek mi, veya kasten mi bilemem ama yapmadılar.

Altyapı için defalarca belediyeye gitmemize rağmen bir türlü yapmadılar. Yapmaya da yanaşmadılar. Bu sadece bir örnektir!. Ama şunu çok iyi anladım ki, Patnos’ta bir düzen veya bir adalet yoktur. Burada aşiretçilik ile ihalecilik baş göstermeye devam etmektedir.

Ben şahsen; Patnos’tan taşınıp ve tüm haklarımızın korunduğu bir yere taşınmayı düşünüyorum. Bu da şıp diye olacak bir şey değil ki.. Burada baba ocağımız ve evlerimiz var.. Burada anılarımız var.. Burada çocukluğumuz var..  Kısacası burada hayallerimiz vardır. Artık Patnos koskocaman bir köy olma yolundadır ve hızlı bir şekilde akıp ilerlemektedir, Patnos’ta yaşamak çok zorlaştı artık. 

Rabbim, kutsal kitabımız olan Ku'an-ı Kerim'de ŞUARÂ süresi183 ayet'te “İnsanların eşyalarını eksiltmeyiniz! Yeryüzünde kesinlikle bozgunculuk yapmayınız!” ve

Nisâ Suresi 10. Ayet'te "Yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, ancak ve ancak karınlarını doldurasıya ateş yemiş olurlar ve zaten onlar çılgın bir ateşe (cehenneme) gireceklerdir." açıkça insanların hakkını yemeyin diyor!.

Sözlerimi noktalamadan önce;  sadece hakkımı helal etmiyorum!. Bir vatandaş olarak hakkımı bana vermeyen kurumlardan helal etmiyorum. Çocuklarımın hakkını helal etmiyorum. Geleceğimi, engelleyenlerden hakkımı helal etmiyorum. Beni ve ailemin 30 senedir kuyu suyu içmemize neden olan belediye başkanlarından hakkımı helal etmiyorum.  Sokaklarda çöplükten geçilmiyor ve bunu önleme yenlerden hakkımı helal etmiyorum. Kısacası iki dünyada, iki cihanda elim yakanızdadır ve Patnos’ta yaşayan bir birey olarak sizlere hakkımı helal etmiyorum etmiyorum etmiyorum!!!... vesselam

Bu yazı toplam 799 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Son Yazılar
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com