• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Ağrı 3 °C

Sizleri Görmeyen Gözlerimiz Kör Olsun

Yılmaz KAHRAMAN

SİZLERİ GÖRMEYEN GÖZLERİMİZ KÖR OLSUN

 

BU DÜNYA DA CEZAMIZI ÇEKELİM

Ey Arakan halkı, ey Myanmar halkı, ey Müslüman kardeşlerimiz, sizleri görmeyen gözlerimiz kör olsun. Kör olsun da en azından, bu dünyada, cezamızı çekelim, yoksa ahirette sizin hesabınızı veremeyiz.

MÜSLÜMAN OLDUKLARI İÇİN KATLEDİLİYORLAR

Evet yüreğimizin kanayan yarası arakan, sırf Müslüman oldukları için vahşice katlediliyorlar. Hemde öyle katlediliyorlar ki, hunharca, vahşice, kalleşçe öldürülüyorlar.

DÜNYA SESSİZCE SADECE İZLİYOR

Her hangi bir ülkede, hristiyan, yahudi, ateist, hiç fark etmez, bir tanesi bile böyle vahşice öldürülmüş olsaydı, şimdi yer yerinden oynamıştı. Ne yazık ki, Türkiye medyası dahil hiçbir haber kanalında, Arakan'ın adı geçmiyor. Sadece sosyal medya üzerinde, bazı dini sayfalar, Myanmardan, Arakandan bahsediyor, gerisi hepside gözlerini, kulaklarını kapatmış görmemezlikten, duymamazlıktan geliyor.

YAZIKLAR OLSUN, YAZIKLAR OLSUN

Türkiye dahil hiçbir Müslüman ülkesi, net somut bir adım atmıyor. Yazıklar olsun, Yazıklar olsun, böyle Müslümanlığa, Arap ülkeleri af buyurun, tuvaletleri bile altından, son model arabalar, zevklerine göre kadınlar, türlü türlü zevk-u sefa içerisinde, bir hayatı yaşayıp devam ettiriyorlar. Hiçbiri kalkıp da, Myanmar için, Arakan için adım atmıyor. Hatta görmüyorlar bile, "BİZ ONLARA ZULMETMEDİK, ANCAK ONLAR KENDİ NEFİSLERİNE ZULMETTİLER"

Bakınız ( Tevbe Suresi 109'da ) Rabbimiz şöyle buyuruyor, "Onlara kendilerinden öncekilerini, Nuh, Ad, Semud kavminin, İbrahim kavminin, Medyen ahalisinin ve yerle bir olan, şehirlerin haberi gelmedi mi ? Onlara resulleri apaçık deliller getirmişlerdi. Demek ki, Allah onlara zulmediyor değildi, ama onlar kendi nefislerine zulmediyorlardı." Yine başka bir ayette, ( Hud Suresi 101'de ) "Biz onlara zulmetmedik, ancak onlar kendi nefislerine zulmettiler. Böylece Rabbinin emri geldiği zaman,  Allah'ı bırakıp da, taptıkları ilahları, onlara hiçbir şey sağlayamadı, helak ve kayıplarını artırmaktan başka bir işe yaramadı."

SÖZ DE MÜSLÜMANLAR NE YAPACAK

Bakalım zevk paraya, keyfe dalan onlara tapan, Arakanı, Myanmarı unutan, söz de Müslümanlar ne yapacak. Düşünsenize çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı dinlemeden, Müslümanları diri diri yakıyorlar. İzlerken tüylerim diken diken oldu. Sadece o değil ki, küçücük çocukları, hatta bebekleri boyunlarından asıyorlar, kafalarını kesiyorlar, kollarını ayaklarını kesiyorlar, bellerini kırıp vicdansızca, o acı içerisinde yerlerde sürüklüyorlar,

BU NASIL BİR CANİLİKTİR

Allah'ım bu nasıl bir canilik, düşünsenize kendi çocuğunuza, hemde gözünüzün önünde, vahşice evlatlarınız katledilirse ne yapardınız. Eziyet vererek, acı çektirerek öldürüyorlar. Kadınlara, kızlara önce tecavüz edip, sonra öldürüyorlar.Yani bu aşağılık yaratıklar, öyle yapıyorlar ki, kocalarını bağlayıp gözleri önünde, kadınlarına tecavüz ediyorlar. Bu nasıl bir caniliktir, bu nasıl bir hayasızlıktır, kendimizi o erkeklerin yerine koyalım, dayanabilir miyiz ? asla tabi asla, Allah'ım içim yanıyor.

ALLAH'IM DÜNYA İMTİHANI NE AĞIRDIR

Biz burada bolluk içerisinde, keyif içerisinde, yaşarken bile, çoğumuz halimize şükretmiyor, isyan ediyoruz. Onlar ise o zor durumda bile, sana şükrediyorlar, Allah'ım dünya hayatı onlar için ne ağırdır. Peygamber efendimiz, Hadisi Şeriflerinde, şöyle buyuruyor, "Bir mümini öldürmek, Allah'ın nezdinde dünyayı yerinden oynatıp, yok etmekten daha büyük günahtır" Başka bir Hadis de, "Mümine zarar veren bir kimse, lanet olunmayı hak etmiş olur." Yani Allah muhakkak bu zulümlerin hesabını kesin ve kesin soracaktır. 

ALLAH'IN LANETİ ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN

Bizler elimizden hiç bir şey gelmiyorsa bile, Arakanlı kardeşlerimizi, her zaman hatırlamak, karınca kararınca onları gündemde tutmak, özellikle Türkiye medyası ve kamuoyla, sürekli Arakanlı, Myanmarlı, kardeşlerimizi gündemde tutması gerekiyor, özellikle hükumetimizin daha ciddi bir politik anlayışıyla, Arakan konusunda, gerekli adımları atmasını istiyor ve bekliyoruz. Bizler en azından, ellerimizi semaya açtığımız her vakitte, Arakanlı Myanmarlı kardeşlerimizi de, dualarımıza ortak edip, onlara canı gönülden dua etmeyi kendimiz için borç bilmeliyiz. Onları asla unutmamalıyız, Onlara o caniliği yapan, namuslarına, ırzlarına, kanlarına, giren pis yaratıklara da, Allah Teâlâ binlerce kez lanet etsin. Vesselam...

Bu yazı toplam 313 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 2
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
  Son Yazılar
  Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com