• BIST 106.239
  • Altın 161,321
  • Dolar 3,8713
  • Euro 4,5671
  • Ağrı -3 °C

Yaşama Dair Anlamlı Sözler

Yaşama Dair Anlamlı Sözler
Bu sayfamızda "Yaşama Dair Anlamlı Sözleri" siz ziyaretçilerimiz için ekleyeceğiz. Yaşam ve yaşama dair en güzel sözleri bulabileceğiniz bir sayfa oluşturduk. Tek yapmanız gereken, sayfamıza girip Yaşama Dair Sözleri okumak olacaktır. Yaşama dair sözleri.

Yaşama Dair Anlamlı Sözler

Tekneye açılmış bir kervanın hayalleri mavi, geleceği ise duru bir su kadar yalındır. Fakat o tekne gezisi bittikten sonra denizin maviliği uzakta, suyun bulanıklığı yanında olacak. Çünkü hiçbir hayal gerçeği değiştiremez.


 Hayat anlamını ancak ne zaman yitirir biliyor musunuz? Samimi sevgiler hiç kalmadıkça ve dostluk denen duygular yok oldukça anlamını kaybeder


Zaman derler insan için en iyi ilaçtır. Fakat insan zamanını sevmedikçe ve her daim isyan ettikçe o ilaç ancak ona zehir olur.


İnsanın bedeni taşıdığı yükten yorulmaz, beden yükü kaldırabilir ama söz ile yüklenen ağırlıkta kendini kaybeder.


Herkes dilediğini yaşamakta özgürdür. Hayat insana kucak açacak güzel ve her zaman yaşatacak kadar özeldir. Ama insanlar hayatın rengini siyaha boyamadıkça.

 

Tren geçtiği raylardan son hızla geçer. Önüne gelen engeli de fırsatı da düşünmeden ezer geçer. İşte insanlarda hayata karşı tren kadar hızlıdırlar. Bazen güzellikleri görmeden hızlıca çiğner geçerler.


Bu hayatta başarılı olmak ve ayakta durmak yürek ister. Eğer yüreğin kadar zekân da varsa bütün kapılar sana açık olur unutma!


Önüne bir tabak sıcak yemek koyanın varsa ve birde huzuru sana en güzel tebessümleri ile yaşatıyorsa, unutma bu hayatta en büyük servete sahipsindir. Sonsuz huzura teslim olmak gibisi yok.


Sıcak çay dostlukları hatırlatır. Eğer dostun ile karşılıklı bir sıcak çay içiyor ve bundan koşulsuz bir şekilde keyif alıyorsan, yaşamın güzelliklerine teslim olmuşsun demektir.


Arkadaşına verdiğin sırrı güvenerek veriyorsan bu arkadaşın gerçekten kıymet bilen bir kalbe sahiptir. Bunun için arkadaşını seçerken sana mutluluk getireni ön planda tut.


Her cadde senin yürüdüğün kalabalığa benzemez. Bazen çok kalabalık sandığın caddede yalnız ve kimsesiz olduğunu hisseder ve o kalabalığı umursamadan çeker gidersin.

 

Bir çiçek dalından koparıldığı an bütün hücreleri ölür. O canlı duruşu kısa bir süre içinde solar gider. Yapraklarında ne gül kokusu kalır, güzelliğinde ne bir eser kalır. İşte insanda böyledir. Çiçek kadar güzel bakar hayata ama bazı kötü düşünceler ile güzelliğini kaybeder solar gider. 

 

Düne dair aklında ne varsa unut gitsin. Bugün için güzellikler var oldukça yaşa gitsin. Ama unutmaman gereken tek şey var. Kendini severken başkalarının da insan olduğu hatırlayarak yaşa! İşte o zaman her yeni doğan güneşte, kalbinin ısındığını hissedecek ve daha fazla mutlu olacaksın.

  • Yorumlar 0
UYARI: Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.
Bu içeriğe henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Eklenenler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Patnos - Patnos Haber - patnos.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0532 308 31 55 - 0472 616 31 24 Faks : info@patnos.com